Mjuk och bekväm svart t‑shirt i 100% halvkammad ringspunnen bomull med taxmotiv och texten “The Moment I Saw You I Loved You”.
Denna svarta t‑shirt är ett självklart val för alla som föll pladask för sin tax vid första ögonkastet. Tillverkad i 100% halvkammad ringspunnen bomull är den supermjuk, följsam och skön att bära hela dagen. Den ribbade kragen med elastan och den förstärkta tejpen i nacken gör att passformen håller sig fin även efter många tvättar.
T‑shirten kommer från ULTRABASIC, ett självständigt grafiskt varumärke som samarbetar med konstnärer för att skapa unika motiv på kläder av hög kvalitet. Trycket är gjort med ekologiskt, lösningsmedelsfritt vattenbaserat bläck som är certifierat enligt Oeko‑Tex Standard 100, klass I – helt fritt från skadliga ämnen och skonsamt för både hud och miljö.
Motivet visar en söt tax tillsammans med texten “The Moment I Saw You I Loved You”, vilket gör den till en perfekt present till en taxälskare – eller till dig själv om du vill bära din kärlek till taxar med stolthet. En vardagsfavorit med både värme och personlighet.
Stl: M
Mått: byst ca: 100 cm, längd ca: 70 cm
Pris: 349:-
Material: 100 % bomul